seatback
seatback
Seatback פיתחה מערכת אינטראקטיבית מתקדמת, מבוססת חיישנים מוגנת פטנטים וניתוח מתקדם של Big Data, במטרה למנוע פגיעות בריאותיות הנובעות מישיבה ממושכת ולקויה. החברה מובילה נישה חדשנית בשוק המוערך במעל 75 מיליארד דולר בשנה.
Seatback הצליחה לפתח מערכת מרובת חיישנים מוגנת פטנט, בדמות משטח דק חכם המוטמע בתוך כיסא או כרית ישיבה. החיישנים אשר נבנים בחלקם במעבדות החברה יכולים להיות מוטמעים בכל כיסא, בלי תלות במתווה או העיצוב שלו.
צוות הפיתוח של Seatback מתמקד בניתוחי מידע (data analysis) ועל כן מיישם בפיתוח המוצר מודלים רבים, שמטרתם איסוף מידע שימושי הנגזר מתוך המדדים עצמם, במטרה לתת מוצר חכם וטוב יותר למשתמש.

עיקרי הקמפיין

אנו מבלים כ-13 שעות מדי יום בישיבה, כ-8.5 מהן מול מסך כזה או אחר, שפירושן בטווח הארוך, בין היתר, כאבי גב, צוואר, כאבי ראש, השמנה ועוד. Seatback פותרת את הבעיה המוכרת והנפוצה הזו, באמצעות סט חיישנים מתקדם שפיתחה, אשר מנטר את מנחי הישיבה של המשתמש בזמן אמת, ונותן לו פידבק באשר לאיכות הישיבה שלו. לאורך זמן ועם איסוף מידע על דפוסי הישיבה, מספקת המערכת למשתמש המלצות מותאמות אישית שיסייעו לו להימנע מפגיעה בריאותית הנובעת מישיבה ממושכת ולקויה.

השקעה ב-Seatback פירושה בחירה בחברה שכבר סיימה את עיקר הפיתוח הכרוך במוצר, וכבר החלה לשווק ולייצר עניין בקרב חברות ריהוט משרדי ברחבי העולם + הזמנות למאות יח' . לחברה הסכם ראשון חתום עם חברת גלובל ישראל, יצרנית הריהוט המשרדי הגדולה בארץ, הכולל הזמנת יחידות ראשונה, והיא נמצאת במשא ומתן עם כמה חברות בינלאומיות לצורך הפצת המוצר הנייד בקנדה, וחברות ריהוט משרדי בגרמניה, ארה"ב וסין.

המערכת שפיתחה Seatback צפויה להיות אטרקטיבית במיוחד בשוק הריהוט המשרדי והמשרדים החכמים, בו פעילות בשנים האחרונות שחקניות ענק דוגמת מיקרוסופט וגרמין. זה, לצד חברות שכבר מייצרות מוצרי ניטור שונים הנמכרים בשוק, ובהן אפל, סמסונג, פיטביט ואחרות, המתקדמות לקראת מכשירים חכמים מאושרי FDA.
לפי דו"ח ה-Zion Market Research, שוק הריהוט הגלובאלי עמד על כ-331 מיליארד דולר ב-2017 לבדה, וצפוי לצמוח לשווי אדיר של 472 מיליארד עד 2024. המוצר של Seatback צפוי להיות אטרקטיבי במיוחד עבור אחת מענקיות השוק, בין אם מעולם הריהוט המשרדי, המדיקל, או יצרניות מוצרי טק למטרות ניטור.

איך זה עובד?

Seatback פיתחה מערכת אינטראקטיבית אשר מנטרת ובודקת את איכות הישיבה של המשתמש: משטח מרובה חיישנים, מוטמע בתוך הכיסא או בכרית אשר מולבשת על הכיסא. מערכת החיישנים חשה את המשתמש ויודעת לזהות את מנחי הישיבה השונים, לנטר מדדים פיזיולוגיים רלוונטיים ולבצע אנליזה בזמן אמת של העומסים המופעלים על הגוף.

הבעיה

בימי הביניים, עונש נפוץ לפשעים קטנים היה ישיבה בכיסא, באותה תנוחה, במשך שעות ארוכות. היום, בלי שעשינו משהו רע, אלא סתם כברירת מחדל, אנחנו "נידונים" לבלות כ-12 שעות מדי יום בישיבה, כ-8.5 מהן מול מסך כזה או אחר. לפעילות הבסיסית הזו יש כמובן מחיר רפואי שכמעט כולנו מכירים: כאבי גב, צוואר, כאבי ראש, השמנה ועוד.

בעבודה, בשעות נסיעה ובזמן הפנאי, למעשה במשך רוב השעות בהן אנו ערים – אנחנו יושבים. העולם מבוסס המסכים בו אנו חיים רק מאריך את זמן הישיבה הממוצע, עם מחיר בריאותי גבוה. מלבד כאבי גב ועוד תסמיני שלד-שריר, מהם סובלים עובדים רבים בעולם הטכנולוגי של ימינו, ישיבה ממושכת אף נקשרה עם תחלואה כללית כגון בלט ופריצת דיסק,. סכרת, מחלות לב וכלי דם, השמנת יתר ותסמונת מטאבולית.

גוף האדם נועד לתנועה, ואילו במצב ישיבה נוצר עומס על עמוד השדרה, יחד עם האטה בפעילות של כל מערכות הגוף. שימוש בכיסא אורתופדי או ארגונומי יכולה לסייע לנו לשבת בצורה דינמית ובריאה יותר, אך מרבית העובדים אינם יודעים כיצד להפעיל את פונקציות הכוונון השונות במוצרים אלו, ואינם יודעים מהי הדרך הטובה והבריאה ביותר להשתמש בכיסא, כדי לא לסיים את יום העבודה עם כאבי שלד-שריר.

הפתרון

עומס זה הנוצר על עמוד השדרה בזמן ישיבה שאינה ניטרלית, והנזקים הבריאותיים הנלווים ל'יוֹשְבָנוּת', הובילו את אנשי Seatback לחפש אחר פתרון אידיאלי – כך נוצרה מערכת חיישנים המוטמעת בכיסא (או בכרית מושב ניידת), אשר פועלת ומנטרת את איכות הישיבה של המשתמש.

החיישנים מספקים מידע אודות מנח הישיבה הטוב ביותר, המוגדר ככזה שאינו מעמיס באופן ניכר על עמוד השדרה. המערכת תתריע למשתמש בזמן תנוחת ישיבה לקויה שאינה ניטרלית או בזמן ישיבה רציפה ממושכת. ההתרעות מבוטאות על ידי סוגים שונים של רטט או דרך אפליקציה ייעודית, וכך יכול המשתמש לנוע בזמן הישיבה בזמן אמת, כדי להחליף מנחים, לקום להליכה ומתיחה קצרה, ולהתרענן ממצב הישיבה המאומץ, לפני שנוצר לחץ רב מדי על גופו.

 

הטכנולוגיה

לאורך זמן ובעזרת הידע של הצוות הרפואי של Seatback, על בסיס Data אישי הנצבר על ידי כל משתמש, מספקת המערכת המלצות למתיחות, פעילות ספורטיבית, ואף כיצד יש לסדר את סביבת עבודה, על מנת למנוע פגיעות בריאותיות, כתוצאה מישיבה ממושכת ולקויה.

המערכת מתריעה בזמן אמת למשתמש על ישיבה ממושכת או לקויה בעזרת ביו-פידבק, או אפליקציה ייעודית, לטלפון או למחשב.

בנוסף מפתחת Seatback מוצר נוסף שנועד לארגונים וחברות גדולות, מוצר זה מאגד את כל המידע מהמשרדים, ונותן בנוסף להדרכה הארגונומית לכל משתמש, גם הכוונה כללית ברמת המשרדים וסביבות העבודה עצמן.

המערכת מאפשרת קבלת תמונה מלאה על צורת הישיבה של המשתמש בזמן אמת. תוכנת המערכת יכולה לזהות את פיזורי הלחץ, הזוויות והמרחקים של המשתמש, לבצע אנליזה על העומסים אשר הגוף מפעיל על עצמו ומכאן לדעת את תנוחת הישיבה, וכן לזהות עומסים לא רצויים על הגוף ובעיות רפואיות עתידיות אשר עשויות להיגרם כתוצאה.
המכשיר החכם משתייך לתחום ה IoT משדר את כל הנתונים הנאספים ל"ענן", שם מתבצעות. אנליזות נוספות על ידי הצוות הרפואי של החברה, במטרה להעניק ערך גדול יותר עבור הלקוחות.

משפט הנעה לפעולה

  הצוות שלנו

  אור לוסטינג

  CEO

  אור הוא מהנדס מכונות מאוניברסיטת בן גוריון ומרצה באורט בראודה, לפי שהקים את Seatback עבד אור בפיתוח מוצרים רפואיים וביטחוניים, בנוסף אור בעל רקע בפיתוח מערכות אלקטרו מכאניות, מוצרים מכאניים, מערכות מולטי דיסציפלינריות, ניהול פרויקטים, הובלה של מוצרים פורצי דרך משלב הרעיון ועל למוצר אשר נמכר בשוק. אור יזם אשר בעברו הקים חברת הפקה אשר פעלה כ-5 שנים. בנוסף אור מרצה מוביל במכללת אורט בראודה מזה 5 שנים, מנטור באקסלרטור "מאיץ הגליל" ומלווה מספר סטרטאפים מתחילים.

  ניצן ויינשטיין

  CTO

  מתכנת שמגיע מעולם הDATA ANALYSIS, ניצן היה שותף ומתכנן של מנוע החיפוש הראשון בישראל "פגז" אשר נמכר לנטוויז/ן לפני למעלה מ-20 שנה. לאחר מכן ניצן הוביל במשך 7 שנים ניתוח נתונים של דטה בבנקים מובילים ביפן. לאחר חזרתו לארץ ניצן שימש כמנהל הנדסה בתחום תקשורת ואלקטרוניקה בחברה העוסקת בפיתוח של מוצרים לתעשייה ביטחונית. ניצן מוביל את צוות ההנדסה של Seatback מזה שנה וחצי למחוזות חדשים עבור החברה, מביא מניסיונו לפיתוח מוצר בעל ערך טכנולוגי עמוק תוך כדי שימוש בחשיבה מחוץ לקופסה ושילוב טכנולוגיות שונות.

  סיגל לוסטיג

  מייסדת,פיזיוטרפיסטית

  סיגל ביחד עם אור היא מייסדת החברה, סיגל הינב בעלת תואר ראשון בפיזיותרפיה ותואר שני בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת חיפה, והיא עובדת באופן חלקי בארגון הבריאות הגדול בארץ, שם היא מובילה ומנהלת מכון פיזיותרפיה, בעלת ניסיון רב בשיקום וטיפול הפרעות שלד שריר. סיגל מעניקה את הערך המוסף שלה לחברה באנליזות העומסים של המשתמשים, התאמת דטה מצטבר לפעילות ספורטיבית ומתיחות, והסקת מסקנות מן המידע המצטבר במערכת Seatback.

  ענבר גלבוע

  מנהלת צוות רפואי

  ענבר היא מומחית בארגונומיה בעלת תואר ראשון בריפוי בעיסוק ותואר שני בבריאות הציבור מאוניברסיטת חיפה, עבדה כארגונומית ראשית בחברת אינטל כמו כן במוסד לבטיחות וגהות. כיום ענבר היא יועצת בחברות הייטק רבות המובילות את המשק וב-Seatback ענבר מובילה את הצוות הרפואי של החברה, המחקרים, והפן הארגונומי במוצר.

  שאלות ותשובות

  • איך מתנהל רישום בעלי המניות?

  • המיזם לא הצליח לעמוד ביעד הגיוס שנקבע. מה קורה להשקעה שלי?

  • כיצד ניתן להרוויח מהשקעה?

  • האם ישנם סיכונים בהשקעה כזו?

  • מה הקריטריונים לגיוס הון דרך HiFund?

  • מהי האחריות של HiFund בעסקאות של רכישת ניירות ערך?

  • מה היתרונות בהשקעה דווקא בחברות ישראליות?

  • האם יש עמלות שעל המשקיעים לשלם עבור ההשקעות שלהם המתבצעות דרך HiFund?

  * סיכונים הכרוכים ברכישת ניירות הערך בין השאר עקב הסיכון לחדלות פירעון של החברה המציעה, אפשרות אובדן כספי ההשקעה כולה, עקב היות המשקיעים בעלי מניות מיעוט, או עקב פעולות החברה המציעה או בעל השליטה בה, לרבות דילול כתוצאה מגיוסים עתידיים, מכירת השליטה בחברה המציעה, מכירת נכסים מהותיים של החברה המציעה או עסקאות אחרות עם בעלי עניין.